wtorek, 13 września 2016

Wyczyść octem lodówkę a efekt Cię zaskoczy!

Czy i Wam zdarzyło się zmagać z nieprzyjemnym zapachem po otwarciu drzwi lodówki?
Jeśli tak, to dziś przedstawię jak w bardzo łatwy, szybki, ekologiczny i co bardzo ważne tani sposób pozbyć się nieprzyjemnych zapachów z lodówki za pomocą octu.
Uporczywe zapachy przegryzające się wzajemnie mogą stworzyć "mieszankę wybuchową" dla naszego zmysłu węchu. Ponadto nie należy do przyjemności jedzenie sernika, który "przeszedł" zapachem kiełbasy, czy sera o rybnym posmaku... Na te (i wiele innych problemów) niezawodny jest ocet! A więc przystępujemy do mycia lodówki:

1. Należy pamiętać, że myjąc lodówkę w pierwszej kolejności wyłączamy ją z prądu i wykładamy z niej wszystkie produkty. Żywność zepsutą lub przeterminowaną wyrzucamy.

2. Następnie przygotowujemy środek do mycia. Do miseczki wlewamy w równych proporcjach ocet oraz letnią wodę. Np. pół szklanki octu i pół szklanki wody.

3. Kolejnym krokiem będzie wyciągnięcie wszystkich półek i szuflad. Można je umyć na dwa sposoby. Pierwszy z nich to włożenie tych przedmiotów do wanny lub brodzika i spłukanie obficie wodą z prysznica, a następnie wytarcie do sucha ręcznikiem papierowym. Drugi z nich to dokładne przetarcie półek nasączonym w przygotowanym przez nas roztworze ręcznikiem papierowym, a następnie wytarcie do sucha.

4. Dochodzimy do mycia wnętrza lodówki. Wszystkie ścianki, uszczelki i zakamarki w lodówce myjemy ręcznikiem papierowym namoczonym w roztworze wody i octu, a następnie wycieramy do sucha. Jeżeli nie posiadamy lodówki NO FROST musimy pamiętać o wyczyszczeniu zatyczki, która znajduje się na tylno-dolnej ściance lodówki, ponieważ lubią zbierać się tam resztki jedzenia.

5. Po wykonaniu tych czynności wkładamy z powrotem półki oraz szuflady i układamy na nich żywność. Pamiętajmy o tym, żeby te produkty z najkrótszym terminem przydatności położyć na przedzie półek.

6. Praktycznym patentem na wilgoć w szufladzie na warzywa jest położenie na spód kilka warstw ręcznika papierowego, który będzie chłonął wodę. W zależności od tego jak szybko stanie się mokry, z taką częstością należy go wymieniać, np. raz na tydzień, czy raz na dwa tygodnie.

7. Ostatnią rzeczą jaką należy zrobić, żeby w lodówce do następnego mycia pozostał neutralny zapach jest wsypać do kieliszka sodę oczyszczoną i wstawić w kąt lodówki. Niektórzy wsypują zamiast sody mieloną kawę lub wlewają ocet, ja najbardziej lubię ten pierwszy sposób.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz